Sama do Thajska.

posted by Veronika Prokešová, Nov 02
share.

Thajsko! ANO nebo NE? A kam? Kdy? Proč? Za kolik?

Thajsko bylo vždycky moji vysněnou destinací pro exotickou dovolenou. Pláže, sluníčko, barevné chrámy a výborné jídlo…

Dnes už můžu potvrdit, že to všechno a mnohem víc v Thajsku najdete.

Kdy?

Ideálním obdobím na dovolenou v Thajsku je od října do dubna s tím, že prosinec a leden jsou  turisty nejnavštěvovanejší měsíce.

Každý pravděpodobně začne cestu v Bangkoku. Pokud nemáte rádi velkoměsta, můžete hned vyrazit dalším letadlem, autobusem či vlakem na jih nebo sever. Já v této metropoli ale doporučuji strávit alespoň dva dny.

V Bangkoku se spojuje moderní dynamický život s tradiční kulturou. Krásné budhistické chrámy rozhodně stojí za návštěvu. Z rozmanité nabídky pouličních stánků s tím nejlepším jídlem si vybere každý a pokud máte rádi noční život, v Bangkoku si určitě užijete.

Když se řekne Thajsko

většina z nás si představí slunečné ostrůvky uprostřed tyrkysového moře, co ale sever země? Tam vás čeká zelená příroda, malé vesničky, vodopády nebo třeba horké prameny. Branou na sever je město Chiang Mai, odtud se dá vyjet na jedno či více denní výlety, na treky v horách zarostlých džunglí, rafty na řece nebo návštěva slonů (na kterých prosím nejezděte! to radši pohladit a nakrmit) v jedné ze záchranných stanic.

Sever je super pro ty, kteří mají radši aktivnější dovolenou a dobrodružství. Samotné město Chiang Mai stojí za návštěvu. Najdete v něm historické chrámy, denní trh s čerstvým ovocem, zeleninou a kořením a večerní trh se vším možným od oblečení až po lapače snů. Na každém rohu si můžete zajít na masáž nebo do restaurace na výborné jídlo a pokud rádi vaříte, zkuste kurz vaření, kde se naučíte udělat si pad thai nebo dokonalé thajské kari.

 

Když už se nemůžete dočkat na pláž

v Thajsku nebudete vědět kam dřív. Doporučuji si vybrat dva, tři ostrovy, podle toho, co vás baví. Třeba Koh Tao, pokud se chcete potápět. Koh Phangan , když chcete zažít na Full Moon Party a Koh Lanta nebo Koh Lipe, pokud chcete klid a relax.

Z každého ostrova se dají dělat jednodenní vylety, při kterých můžete navštívit menší ostrůvky okolo, nebo šnorchlovat.

Thajsko

je skvělá destinace.

Ať už si dovolenou představujete na pláži s koktejlem v ruce, nebo chcete projíždět zelené kopce na skůtru a od rána do večera se ládovat nejšťavnatějším ovocem.

Tři týdny bohatě stačí na sever i jih. Užít si Thajsko naplno jde s menším i většim rozpočtem. Záleží, jestli máte chuť zkoušet pouliční jídlo (je stejně nejlepší), spát v hostelech a jednoduchých menších hotelech nebo máte radši luxus.

Thajsko zůstává vyhledávanou zemí  pro cestovatele z celého světa, takže nečekejte, že budete mít pláž sami pro sebe (ikdyž i to se může stát), pokud chcete utéct od civilizace, hledejte jinde.

Je Thajsko taky na Vašem seznamu vysněných zemí? A pokud jste ji už naavtívili, co se Vám na ní líbilo nejvíc?

with love by