Nativní horoskop – domy

posted by Maya & Taly, Oct 16
share.

Když jde o astrologii, mohly bychom napsat tisíce slov a nikdy by to nestačilo. Nicméně, pokud v ní najdete zalíbení, uvidíte, jak lehce vás pohltí a informace k vám budou postupem času přicházet samy. Berte tento článek jako vstupní bránu do světa hvězd.

V předchozím článku jste se dozvěděli, co znamená nativní horoskop a jaké jsou jeho základy. Dnes vám otevřeme další část…

 

Čtvrtým krokem

jsou domy. Domy by se v našem nativním horoskopu daly přirovnat k dílkům pomeranče, které dohromady tvoří celek — kouli (zeměkoule). Jsou ale oddělitelné a proto je důležité věnovat jim pozornost jednotlivě. Řekli jsme si, že domy jsou umístěny v druhém vnitřním kruhu našeho nativního horoskopu. Okrajově si tedy vysvětlíme, co jaký dům symbolizuje.

Symbolika domů představuje dějiště. Je to konkrétní oblast, kde se projevuje energie planet a znamení. Je jen na vás, jak moc do hloubky budete zkoumat, co se v těch vašich nachází. Pro začátek postačí, když si budete hledat pouze znamení, která máte ve vašich domech obsažená. Ta vám nastíní, jak se projevujete v danné oblasti.

1.dům – ASCENDENT

Znamení v prvním domě označujeme jako ascendent — stupeň zvěrokruhu, který vychází na východním obzoru v okamžiku narození. Ten nás odlišuje od lidí narozených ve stejný den, protože se narodili v jiném čase (při výpočtu ascendentu hrají důležitou roli pouhé 4 minuty). Nejen z tohoto důvodu je náš ascendent (společně se Sluncem a Lunou) úplně nejdůležitější ze všech aspektů. Slunce, Luna a ascendent mají nejsilnější charakteristickou výpověď o naší osobnosti. Je to opět téma, které bude lepší podrobněji rozebrat v jiném článku. Pouze upozorňujeme na to, že domům, ve kterých máme ascendent, Slunce nebo Lunu je potřeba věnovat více pozornosti, protože planety v nich mají velmi silný vliv.

Tento dům vypovídá o našem vzhledu a o tom jak nás vnímá naše okolí, jak se prezentujeme, jak se chováme k ostatním.

2. dům

Symbolizuje materiální hodnoty, domov, blahobyt a zabezpečení. Také ukazuje na náš vztah k přírodě.

3. dům

Týká se vzdělání a komunikace. Také může mnoho prozradit o cestování, dobrodružství. Jedinci mající silně obsazený tento dům bývají “pátraví” a družní.

4. dům

Týká se našeho domova, předků, minulosti a stáří. Také je to dům vyjadřující náš vztah k otci.

5. dům

Je to dům našeho projevu ve světě, tvořivosti a zálib. Představuje tendenci „zachovat něco po sobě“. Proto se v něm kromě sebevyjádření dozvíme i něco o našich dětech a vztahu k dětem celkově. Vypovídá též i o flirtu a erotice.

6. dům

Představuje náš každodenní život, zdraví a práci. Popisuje náš vztah k autoritám, spolupracovníkům a k vlastnímu tělu.

7.dům – DESCENDENT

Je dům descendentu. Znamení, které máme v tomto domě představuje náš ideální protějšek (co se týče vlastností — ne konkrétního znamení). Proto se v něm dozvíme něco o partnerské přitažlivosti a vztazích s blízkými. Také mluví o soudních procesech.

8. dům

Velmi důležitý dům hlavně z psychologického hlediska, neboť představuje naše niterní touhy. Týká se smrti, tajemna, dědictví, okultismu, ztrát a také naší sexuality.

9. dům

Mluví o našem smyslu života, o našem postoji k víře, náboženství, filozofii. Je to dům dalekých cest a plánování naší budoucnosti.

10. dům

Týká se naší potřeby uznání, kariéry, schopnosti být zodpovědný. Společně se čtvrtým domem popisuje náš vztah s rodiči, konkrétně s matkou.

 11. dům

Dům věnovaný lidem, od kterých se něco učíme, naším nadějím a přáním.

12. dům

Dům týkající se všech těžkostí, citových záležitostí, osamělosti, vážných onemocnění. Patří sem všechno týkající se lhaní a přetvářky. Je to oblast problémů a potíží, které bychom měli překonat. Velmi často je tento dům spojován s nemocnicí, ústavy a vězením.

Dodáváme: Tohle je jen velmi stručné shrnutí pro vaši představu, nebojte se hledat symboliku domů i samy v odborné literatuře.

Pokud vám jsou jasné i domy, tak můžeme začít podrobněji zkoumat jednotlivá znamení. Pro detailní charakteristiky dvanácti znamení zvěrokruhu jsme si připravily smostatné články. Teď ale chceme probrat konkrétní rysy těchto znamení, bez jejihž znalosti se neobejdete.

Pátým krokem jsou živly, kvality a polarity. O tom se dočtete v příštím článku! :) 

with love by