Nativní horoskop – co znamená a jeho základy

posted by Maya & Taly, Oct 13
share.

Když jde o astrologii, mohly bychom napsat tisíce slov a nikdy by to nestačilo. Nicméně, pokud v ní najdete zalíbení, uvidíte, jak lehce vás pohltí a informace k vám budou postupem času přicházet samy. Berte tento článek jako vstupní bránu do světa hvězd.

Nativní horoskop si můžete zjednodušeně představit jako pomyslný snímek planet, pořízený v okamžik vašeho narození. Právě kvůli tomu je velice důležité znát svůj přesný čas, datum a místo narození. Jakmile váš nativní horoskop uvidíte před sebou a naučíte se v něm číst, získáte důležitý klíč k lepšímu pochopení vašeho života. Uvidíte své světlé i stinné stránky, možnosti, které se vám nabízí a výzvy, které vás čekají.

Pamatujte, neexistuje dobrý nebo špatný horoskop. To, že máte ve svém nativním horoskopu více negativních aspektů než těch pozitivních, nic neznamená. Všichni máme určité lekce, kterými si musíme v životě projít. Astrologie vám může pomoci tyto situace lépe pochopit a přijmout.

Prvním krokem

je navštívit webové stránky, které váš nativní horoskop vypočítají za vás. My používáme buď tento nebo tentoJakmile do příslušných kolonek zadáte své přesné údaje narození (čas, datum a místo), uvidíte před sebou svůj nativní horoskop. Může vypadat složitě, ale vše podstatné vám teď vysvětlíme.

Pravděpodobně se ptáte, co znamenají ty kruhy. Prostřední kruh poukazuje na vztahy mezi planetami a ostatními body v horoskopu. Tyto vztahy — aspekty, budeme vysvětlovat v příštím článku.

Další kruh obsahuje čísla, vysázená proti směru hodinových ručiček. Tyto čísla symbolizují domy. V následujícím kruhu vidíme planety, vyskytující se v jednotlivých domech. Zároveň jsme podle jejich postavení schopni vyčíst, v jakém znamení se planeta nachází. Jednotlivá znamení zvěrokruhu jsou totiž vyobrazena v posledním, vnějším kruhu hned nad planetami, opět proti směru hodinových ručiček.

Určitě jste již pochopili, že bez znalosti symbolů, svůj nativní horoskop nepřečtete.

Druhým krokem

je tedy, se je naučit.

(ilustrace by Klára Tesařová)

Přijde nám důležité, lehce nastínit významy jednotlivých planet, ještě před tím, než vám je podrobně vysvětlíme v příštím článku.

Třetím krokem

jsou totiž planety. Zde je shrnutí toho nejdůležitějšího z nich.

Pro lepší pochopení celého systému astrologie je dobré si uvědomit, že: “Planety ukazují, co se dějeznamení nám říkají, jak se to děje a domy mluví o tom, kde se to děje.”

Slunce

Každý zná své sluneční znamení. Symbolizuje naše JÁ, náš potenciál se rozvinout a naší vrozenou identitu. Budeme-li následovat cestu poselství našeho slunečního znamení, budeme se cítit plnější.

Luna

Týká se našeho citového života, řekla bych, že je to planeta symbolizující naše skryté stránky – „Kdo jsi, když se nikdo nedívá?“. Popisuje ale také, co nám poskytuje pocit bezpečí, vztah k matce a nebo i k vlastnímu tělu.

Merkur

Postavení Merkura se týká naší komunikace, inteligence, vzdělání a vyššího poznání. Je to planeta mládí, zvídavosti, učení se.

Venuše

Symbolizuje vše, co nám přijde krásné, ať už jsou to lidé nebo například umění. Místo, kde se venuše nachází, poukazuje na oblast, kde potřebujeme žít v harmonii. Týká se také lásky a schopnosti milovat. Dotýká se i touhy po tom, něco vlastnit.

Mars

Planeta odvahy a prosazování se. Místo, kde se nachází Mars, poukazuje na oblast, ve které můžeme být agresivní a útoční. Symbolizuje také sexuální energii.

Jupiter

Je popisován jako planeta štěstí. Ta oblast, kde se v našem horoskopu nachází, bude pravděpodobně velmi úspěšná. Jupiter nám dodává ná optimismu a naději, často nás ale nutí i k přehánění v dané oblasti.

Saturn

Planeta práce, povinností, odpovědnosti a disciplíny. Tam, kde se v horoskopu nachází, se setkáme s potížemi, zklamáním, pocitem nedostatečnosti a strachem. Je to ale i planeta trpělivosti, rozvážnosti a zkušeností, ze kterých budeme čerpat.

Uran

Planeta, která vyzdvihuje naší jedinečnost — vymyká se průměru. Mluvíme zde o experimentech, riskantních situacích, změnách, originalitě. Ostatní aspekty v horoskopu nemusí s projevy Uranu vždy souhlasit a brání se mu.

Neptun

Oblast, kde se nachází tato planeta, je místem v životě, ve kterém toužíme splynout s okolím. Může to být pomocí víry nebo meditace, ale také pomocí alkoholu a drog. Touhy neptunu bychom si neměli zakazovat, ale zároveň nesmíme dopustit vlastní sebedestrukci. Je potřeba najít rovnováhu a uplatnit energii této planety v pozitivních směrech.

Pluto

Pluto představuje žárlivost, závist, posedlost a vášeň. Tato planeta je symbolem koloběhu života, procesu smrti a znovuzrození. Změny jsou, bohužel nebo bohudík, neodmyslitelným rysem života a nemůžeme se jim vyhnout.

 

O čtrtém kroku, neboli o domech, se dozvíte v příštím článku. 

with love by