#musicsundays pt. 6, back from gigs in Berlin to rainy Prague.

posted by Hereira, Oct 28
share.

rainy sundays and feels. updated.

Ahh, další deštivá neděle. Pro mě ideální na návrat z milovaného Berlína, který (vždycky bolí) spolu s počasím ovlivnil dnešní playlist. Do už známého “rainy sundays” jsem tak přidala dalších 9 songů, které jsou opět mixem žánrů i stáří vydání.

Začínáme zpěvákem nazývaným 6lack (ano, opravdu je to vyslovováno jako black a ne sixlack) a jeho trackem z alba East Atlanta Love Letter. To vyšlo v září a v rámci jeho promo tour jsem na něj samozřejmě musela jet do Berlína a rovnou si i užít jeho opening act a totální babe, Summer Walker. Její debutové album vyšlo nedávno v řijnu a rozhodně doporučuju.

Další novinky jsou EP “Lost” by Brent Faiyaz a album Ballads 1, by Joji. U Brenta se teď zastavovat nebudu, počkám až KONEČNĚ vyjde něco novýho od skupiny Sonder, kterou je součástí. Ale hodím vám sem “Came Right Back”, co-produced by one of my producer husbands DPat (také člen skupiny Sonder).

Kde se ale zastavím je Joji. Album “Ballads 1” je série balad, kterou svět potřeboval a dostal.
Credits list nabízí významná jména jako RL Grime, Clams Casino, Thundercat, Ryan Hemsworth, D33J, mojí obrovskou lásku Shlohmo a nebo Jam City z labelu Night Slugs. Doporučuju si tuhle desku pustit a rovnou si u toho udělat i menší research a najít rozhovory.

Cruel World od Active Child vyšlo už v květnu, tenkrát jsem ji pouštěla dokola a otravovala s tím všechny v v mém okolí i na instagramu. Ne každý má v létě náladu na pomalé věci a většina dává přednost pozitivnější tématice.. Pak se mi ale na chvíli nějakým omylem vytratila z hlavy a já ji teď znovu slyšela v lobby berlínského hotelu při check outu.

Následuje Jon Hopkins, který měl koncert hned večer po 6lackovi a byl to jeden z nejkrásnějších audiovizuálních zážitků mého života. Playlist ukončuje milovaná trojice Sohn, Ólafur Arnalds a Nils Frahm. Ke kterým se ještě vrátím.

Teď si ale jdu spolu s vámi pustit “rain and feels” což je updated verze “rainy sundays”. Hodí se jak do dnešního počasí, tak i jako klidnější pozadí při odpočinku z náročného víkendu. Ať už jste slavili výročí Československa, navštívili Halloweenské pre-parties a dali si “binge watch” Kláry strašidelných tips a nebo máte stejně jako já namířeno do Bakeshopu na kafe a dort.

Apple Music : click <3

with love by