Jak přežít podzim.

posted by Teri, Oct 01
share.

Chodníky zdobí teple zbarvené listí,chladný vánek prostupuje prázdnými korunami stromů, kabáty se nosí ještě nedbale rozepnuté a fanynky Starbucks se dočkají celoročně vysnívaného Pumpkin Spice Latté. 

Podzim je tu.

Pojem ”milovat a nenávidět” , si vysvětluji mým vztahem s tímto ročním obdobím.

Těšíme se na sebe, protože se dá konečně nadechnout. Máme se rádi, protože můžu konečně nosit svůj milovaný kabát (rozepnutý, samozřejmě). Milujeme se, protože není nad večery pod peřinou, kdy za oknem straší vítr.

Náš vztah však rozbíjí jeho hra s mými slabými místy.

Netěším se na dny, kdy je tma už v pět odpoledne. Nemáme se rádi, když je v noci zima i na můj milovaný kabát. Nenávidíme se, když kvůli podzimní depresi nemůžu vstát z postele.

Milý Podzime, miluji Tě i nenávidím, a tady je 10 rad, jak si Tě užít (a přežít), všem, kdo Tě stejně jako já, milují nebo nenávidí.

Zabalit se

Navlíknout teplé ponožky, zahrabat se v posteli nebo na gauči do deky a číst si, je přesně tou idilickou situací, kterou si vybavím, když se řekne podzim (za to určitě může Tumblr! Nebo každoročně opakované tweety všech holek na světě?).

S vytvořením insta ready zátiší (a šlofík ready atmo), vám určitě pomůžou:

Zahřát se.

Ani ty nejhuňatější ponožky nezahřejí tak, jako čaj. Nejradši bych měla nějakou kouzelnou konvici, ve které by čaj nikdy nedošel. To bohužel nejde, ale o stylové hrníčky, konvice a (hlavně!) výborné čaje, nouze díkybohu není!

Zapálit se svíčky.

Mimo toho, že nic nevytvoří tak příjemnou atmosféru jako svíčky, umí tyto i krásně provonět místnost a ještě u toho vypadají skvěle!

Začíst se.

Podzim přímo křičí, abyste si na něj udělali čas, lehli do postele a nechali se zatáhnout do nějakého příběhu.

Pokud jste ale jako já a příběh si přečtete párkrát do roka, mám tu pro vás i pár jiných typů.

Koukat se.

Minulý měsíc jsem si z donucení pořídila Netflix. V zahraničí totiž nefungovalo přehrávání mého oblíbeného seriálu na českých stránkách a co se zdálo být dost otravné, se nakonec stalo skvělým pomocníkem při objevování nových dokumentů.

Mým oblíbeným za poslední měsíc byl o princezně Dianě – ”Diana: In Her Own Words”.

Dianin příběh je neobvyklý, dojemný, tragický a věřím, že vám něco předá.

Oblékat se.

Kabát je mou obrannou skrýší, ve které se cítím dobře, komfortní zónou, ze které nerada vystupuji. Několik let jsem dokonce nevlastila ani bundu (od minulého roku mám bomber, pokud se to počítá jako bunda?). A také pokrývky hlavy, která mě vždy baví pár týdnů, ale ”baker boy hat” v šatně prostě mít musíte!

Najíst se.

Konečně nás po úmorných měsících přestane stresovat ”summer body” (což vůbec neexistuje, ale to je zas na jiný článek).

TARO

Jedna z mých nejoblíbenějších restaurací v Praze. Oproti ostatním, dražším asijským restauracím, tato naprosto vyniká. Máteli chuť na asii, jděte sem! (A nezapomeňte udělat rezervaci…).

Kochat se.

Když si vybavím minulý podzim, vzpomínám na dlouhé brunche, procházky se zmrzlými prsty (rukavice jsem si pořídila až v prosinci, ale potřeba byly už v říjnu) a zastávky na nejrůznějších výstavách (a dortíkách, za odměnu, že jsem vydržela tu ukrutnou zimu, samozřejmě).

Koudelka – Invaze 68 – Veletržní palác – do 6.1.19

Zpotit se.

Když mě přepadá chladná kamarádka s přezdívkou ”ahoj, jdu ti na pár dní otravovat život a dávat ti pocit, že jsi k ničemu a ty se nebudeš moct ani zvednout z postele”, pomáhá mi jen jedno – sebrat se a jít něco dělat.

Yoga Movement

Vyspat se.

Nic nikdy nepomůže tolik, jako kvalitní spánek. Pokud vám ale něco nedá spát, tady je pár pomocníků, kteří mě vždy zachrání.

with love by