#gtg7spookydays : seriály!

posted by klarakitsune, Oct 25
share.

“7 spooky days” oslavující Halloween je tu! Dnes si pro nás seriálové tips připravila Klára!

Ne vždy mám chuť mít křeč v noze a tik v oku celých hrůzných 120 minut filmu.

A tak se ráda obracím na seriály, které mě občas nechají odpočinout. Takové, které jsou propletené vedlejším příběhem a nemusím být celou dobu schovaná pod dekou. Skvělých “spooky spooks” seriálů je strašně moc a vybrat jich pět je pro mě poměrně složitá, skoro nemožná věc. (( a máme tu spooky hru – pokaždé když přečteš  “doporučit, film, seriál, spooky”-musíš si dát panáka a nebo bonbonek ))

ALE! zvládla sem to hell yeah”… ( jen jich neni pět. Máte tam schovaných dalších pár serošů, ale pšššt! )

 

1 ) Trusty old The X – Files 

Máme tu super badass chytrou agentku Scully a “oh my” agenta Mulder s kterými řešíme odložené a nevyřešitelné spooky a mysteriozní případy tvz. X-files.. Takže, buď můžeš být geek jako já – a prostě si dát pěkně popořadě všechny díly, nespat pár dní a sledovat úžasnou spletitost událostí, nebo si náhodně najít z X-files pár nahodilých dílů a bavit se nad 90s klasikou všech klasik. K X-files nemám už co dodat – snad jen “I WANT TO BELIEVE”

2 ) The Twilight Zone

Myslím, že tohle by pro vás mohla být novinka, přestože je už skoro 60 let stará. Kanadský seriál z kterého si vzali inspiraci třeba právě X-files a nebo Věřte Nevěřte. Podobností to pak můžeme přiřadit k The Outer Limits, které samozřejmě také doporučuji.Série The Twilight Zone vás zavede na cestu příjemně strašidelných příběhů. Pokud máte krb nebo budete na chalupě s čajem, dekou a psem, který vás ohlídá (pokud není pes, stačí člen rodiny, přítel na telefonu a nebo kočka…doporučuji kočku) užijete si svůj spooky vintage time naplno.

 

3 ) American Horror Story – Coven

Táááák – máme tu AHS – hororový seriál o kterém se mluví už sedm let.

Momentálně běží nová série AHS Apocalypse, kterou mohu také s klidnou duší doporučit. Po dlouhé době a mnoha podle mě nepovedených sérií, mám zase stejný “thrill” když vidím nový díl online. Ale my se chceme podívat přímo na vybranou sérii s názvem Coven. Dotýká se témat jako jsou spolky čarodejnic (Coveny), nejrůznější magie, včetně Voodoo a zabíhá až do historie prvních čarodejnic. Je tu spousta podpříběhů a dokonalé vykreslení postav… Takže sestry, kde vás mám?

 

4 ) Dexter

Good old Dexter

Pamatuji si, když vyšel první díl první série. Všichni jsme o tom tenkrát mluvili. Neřešilo se nic jiného, než koho Dexter příště zabije a jestli se na to, sakra, už konečně přijde. Seriál Dexter mě usvědčil v tom, že témata Serial Killers, Psychologie, Krimi a Mystery jsou jedny z mých nejoblíbenějších (pšššt – True Detective, Fargo, Mindhunter, Hannibal). Dexter je inteligentní, vtipný a bystrý seriál, který se rozhodně nebojí krve.

 

5 ) Alfred Hitchcock Presents

Myslím, že všichni jsme viděli film Ptáci, a kdo ne musí to okamžitě napravit.

AHP začalo jako 17 minutové strašidelné příběhy, které se postupně roztáhly až na 50 minut. V roce 1962 se seriál přejmenoval na The Alfred Hitchcock Hour. Myslím, že běžel i na ČT. Já k němu podstatě nemám co dodat. Hitchcock je Hitchcock! Nejsem filmovým kritikem, a tak vám mohu jen doporučit:  “ALESPOŇ JEDEN DÍL!”

with love by