#gtg7spookydays : filmy!

posted by klarakitsune, Oct 27
share.

“7 spooky days” oslavující Halloween pokračuje s filmovými tips od Kláry!

.. a někdy mě ta chuť na křeč v noze a tik v oku přepadne.  Choulit se s dekou a polštáři na gauči nebo někomu při té hrůze drtit ruku (vlastně to mám ráda docela často).
Takže se pojďme podívat, jakých 5 spooky filmů jsem vybrala.
Možná vás překvapím. Je asi zřejmé, že jsem hororový geek a filmů o kterých bych se mohla tady rozepsat jsou stovky. “BUCKLE UP BABIES”

1 ) The Witch
Jako první představuji The Witch – film silný, hutný a temný. Vizuálně je to nádhera – krásná krajina, barvy, kamera, střih. Dlouhé scény prohlubují napětí a temnotu, která na nás číhá v lese a v nás samotných. V polovině 17. století měli lidé blíže k přirodě, k bylinkářství, blíž k Bohu a iracionálním/mystery jevům.
Doporučuju se na tenhle film řádně připravit, udělat si čas a nebát se dívat.

2 ) The Ring
Doufám, že nemusím nijak více přibližovat děj filmu The Ring.
Film, kterým jsme žili jako děti a bylo to to nejděsivější, co v té době mohlo být.
Nespala jsem ještě půl roku poté a moje noční můry byly výživné.
The Ring – Kruh – Samara… Zavzpomínejte si se mnou na dobu, kdy nás ještě strašila jen vylezající Samara ze studny a ne daňové přiznání.

3 ) Noroi: The Curse
Film pro hororové fajnšmekry.
Norori je J-Horror (japonský horor), Blair Witch s twistem. Vysvětlit děj Noroi je pro mě těžší než spočítat rovnici. Ale kvůli vám to zkusím. Film je inspirovaný skutečnou událostí, což samo o sobě je strašné, vzhledem k ději filmu… muhehe.
Jedna z hlavních postav (celkem jich je tam 25 a film má skoro 2 hodinky) Masafumi, pátrá po paranormálních jevech. Žena mu zemřela při požáru jejich domova a on sám je nyní nezvěstný. Chápete, jak moc to je zamotané? Doporučuji se připravit a vyluštit si pár Sudoku na zklidnění.

4 ) The Others
Koukla jsem se, jen tak, pro zajímavost, jak starý je film The Others. Měla jsem pocit, že to už pár let být musí, ale sedmnáct jsem fakt nečekala… proč mi je STO?
Snímek Ti druzí s Nicol Kidman v hlavní roli, je můj oblíbený horor. Na konci světové války čeká Grace se svojí rodinou na návrat manžela. Jejich děti jsou alergické na sluneční svit, a tak se celý děj filmu odehrává ve starém, potemnělém domě. HA! VÍC NEŘEKNU…

5 ) The Sixth Sense..
The Sixth Sense.
Bruce Willis coby dětský psycholog léčí osmiletého chlapce. Ten mu vypráví o svých setkáních s duchy. Tenhle film vás až do konce udrží v naprosté nevědomosti a na závěr vás rozbrečí. Kdybych vám toho chtěla říct víc, zkazím vám zážitek. Připravte si kapesníčky, brambůrky a kokosovou vodu.

6 ) Bonus Round
Cokoliv s upíry, a tím myslím opravdu cokoli: Interview s upírem, Dracula, Blade, Twilight, What we do in the shadows, Van Helsing, Dark Shadows, Let The right one in, Let me in, Only Lovers Left Alive, From dusk till dawn, Underworld, Queen of the damned, Cronos. COKOLIV!

with love by