#gtg7spookydays : anime!

posted by klarakitsune, Oct 31
share.

“7 spooky days” oslavující Halloween zakončujeme anime tips!

Ti kteří mě znají ví, že já a Anime/Manga máme nekonečný milostný vztah. Nejdelší, nejdůvěrnější, nejintimnější vztah za celý můj dosavadní život.
“Anime anime anime” co to anime vlastně je a odkud se vzalo? Jsou to animované filmy/seriály a jejich domovem je Japonsko. Anime se rozděluje na několik dalších druhů, a to OVA (Original Video Animation), ONA (Original Net Animation), dále klasické filmy, videoklipy a TV Seriály.
Mezi hlavní animátorská studia patří světoznámé Studio Ghibli a Gainax.
Pokud si pořád nedokážeš představit jak anime vypadá – znáš Pokémony?  Tak teď už zhruba víš.
Anime také dělíme podle hlavního směru a určení pro koho je.
Například:
Šónen – anime pro mladší ročníky chlapců. V nich se většinou bojuje. 
Šodžo – anime pro dívky – většinou romantické, plné prvních lásek…
ALE my se dnes zaměřujeme na spooky spooks Anime
1 ) Elfen Lied /13 episod
Hlavní hrdinkou příběhu je Lucy, která je nejsilnější ze svého druhu “Diclonius”.. 
Lucy se liší od lidí tím, že má růžové dlouhé vlasy, oči a tvz. rohy, které jsou nepředstavitelně silným zdrojem telekinetické síly. Jsou podobné poloprůhledným chapadlovitým rukám a jmenují se Vektory. V Elfen Lied – je láska, horor, hodně krve, a taky si dost popláčete.
2 ) Vampire Knight /13 episod
Děj se odehrává ve škole, která je rozdělena na denní a noční třídu. V noční třídě jsou samozřejmě upíři a v denní jsou lidé. Jak vám může být jasné, studentky z DT jsou naprosto okouzlené studenty z NT, a tak každé ráno, kdy se studenti ve škole vyměňují, dohlíží na celý proces dva prefekti: Yuki a Zero – Yuki je hlavní postavou..
Můžete se těšit na milostný trojúhelník, drama, krev, fantastickou přeměnu na upíra a zakázanou lásku. Prostě všechno to, co potřebujete k tomu, aby se vaše LÁSKA K UPÍRŮM prohloubila. A zatoužili se stát jedním z nich.  
3 ) Vampire Hunter D /movie
Vampire Hunter D – a teď trochu silnější kalibr.
D je dhampir (poloviční upír) a za peníze loví upíry. (Mimochodem chci ho za muže.) V tomhle filmu D stopuje dívku unesenou upírem Meirem.  Na cestě za její záchranou D potkává svou konkurenci. Začíná boj s vnitřními démony a nepřáteli. Vampire Huntr D – má nádherné zpracovnání a anime nabízí skvělý kontrast mezi moderním světem (tanky, latex, šílené automatické zbraně) a kočáry taženými koňmi, korzetovými secesními šaty a meči. Je to taková japonská verze Stokerova Draculi. 
Myslíte si, že zamilovat se do kresleného upíra je nemožné? Přesvědčte se!
4 ) Claymore /24 episod
Ve světě plném Yoma (démonů terorizujících lidi) se seznamujeme s hlavní postavou – stříbrnookou Klárou/Clare mou jmenovkyní, hyhyhyhy…
Klára pracuje pro organizaci Claymore trénující mladé dívky k boji proti Yoma. Dívky jsou mutantky (napůl člověk napůl Yoma).
Klára není klasickou Claymore bojovnicí – má city, které si dokázala uchovat při tréninku, bojuje často se svojí Yoma stránkou a přepíná své démonické síly (Yoki) a k sobě si dokonce vzala chlapce z ulice, který jí má doprovázet na cestách za jejími úkoly.
Klářina minulost hodně ovlivňuje její rozhodování. Sledovat ji je zajímavé.
Souhrn – jedno z mých nejoblíbenějších anime – trošku górovější (krve se rozhodně neštítí).
5 ) Hell Girl 
Ve zkratce. Všichni známe internet – no a v tomhle anime je využíván internet ještě trošku jinak: Jeden den se na vašem webovém prohlížeči objeví stránka, kde můžete zapsat jméno člověka, kterého se chcete zbavit (podobné s deníkem Death Note). Jakmile je jméno napsané,  objeví se dívka Emna, které člověka odnese do pekla – tadáá? Já bych pár jmen měla.  Ehm, shade… Že by to bylo tak jednoduché? UVIDÍTE!

with love by