Farmářské trhy na kulaťáku – podzimní piknik? Proč ne!

posted by Káťa Myšková, Nov 03
share.

Tip na sobotní dopoledne!

Ahoj holky,

jsem tu s dalším článkem, ale tentokrát to nebude recept, ale doporučení na místo!  A vlastně i činnost – piknikování. Jsem milovník kaváren, restaurací a všemožných akcí s jídlem (sama pracuju v kavárně a vystudovala jsem hotelovku). A trhy jsou jedna z nich! Ráda si v Praze udělám hezké dopoledne a s přítelem nebo kamarádkou se jdeme na hodinku nebo dvě podívat na trhy.  A o tom bude i dnešní článek – o trzích (konkrétně o těch na Kulaťáku v Dejvicích).

Byla jsem totiž jen jednou na těch asi nejznámějších na Náplavce, a to mi na dlouhou dobu stačilo :D! Někdo to má možná rád, ale já jsem si připadala, že každou chvíli budu plavat ve Vltavě, jak moc tam bylo lidí!  Podle instagramu vidím, že i když přijdete v 8 ráno nebo v poledne, je to pořád stejné.

Právě proto jsem milovník těch našich v Dejvicích na Kulaťáku a dneska to píšu z důvodu, že je vám chci všema deseti doporučit! Chodím na ně nepravidelně už 2 roky (každý druhý víkend pracuji) a miluju je čím dál tím víc! V létě jsou taky dost narvané, ale proto to píšu teď, kdy se začíná ochlazovat a lidi začínají zůstávat doma. Ale proč? Vezmete si na sebe o jednu vrstvu navíc, čepici nebo šálu a hurá na trhy!

Trhy jsou každou sobotu od 8 do 14 hodin a myslím, že trvají až do půlky prosince.

TIPY A TRIKY!

Určitě je super si brát vlastní košík nebo plátěnou tašku. Já jsem si na trhách pořídila i sáčky na ovoce a zeleninu a teď je nosím do supermarketů. Zelenina vám pak nedělá takový bordel v tašce, máte to hezky srovnané a nepoužíváte ty plastové. A jestli jste milovníci kávy nebo čaje, tak si berte i vlastní termo hrnek! Já jsem si teď nedávno pořídila od Frank Green a můžu jenom doporučit. Mám ten plastový a horký nápoj mi v něm vydrží až 2 hodiny. Dělají i zevnitř nerezové, ty vám vydrží o něco déle a mají v sobě i sítko na sypaný čaj (1000 Kč za střední). Já jsem si koupila ten středně velký plastový a vyšel mě na 600 Kč. Je to hodně, ale za kvalitu si člověk prostě připlatí. A to jsem ještě neřekla, že frankové se můžou v tašce válet, jak chtějí, a nevylijí se!!! To je prostě největší plus tohohle termo hrnku.

TIPY NA STÁNKY!

  1. Miluju burgery ze stánku Argumentu! To je prostě uaaaa! Povinně všichni vyzkoušet.
  2. Nově jsem teď ochutnala černou / rýžovou / kokosovou kaši s mangem a totéž – výborný (stánek Reisladen)!
  3. Už po několikáté si dávám hot dogy z přeštického vepříka od Rooster. Mají vždycky na výběr ze 4 kombinací.
  4. Pak je super máslo, sýry, pomazánky a hlavně korbáčiky z ovčí farmy.
  5. Na kávu můžete zajít buď do Kávového klubu ze strany u metra nebo k Mama Coffee ze strany druhé – od kampusu ČVUT. Já jsem tentokrát měla filtr z Kávového klubu a kluci u stánku byli strašně milí a káva výborná.
  6. Na ovoce a zeleninu je stánků hodně a vždycky jsem byla se vším spoko.
  7. Hodně super je i raclette stánek, kde vám ho udělají snad na 3 způsoby.
  8. Jednou jsem narazila i na stánek jako antikvariát a vybrala jsem si snad 2 knížky. Ale to jsem viděla jen jednou, tak snad pán zase někdy přijde.
  9. Je tu vždy i stánek se dřevěnými nástroji a pomůckami do kuchyně. Já jsem si tady přišla na své!
  10. No a nesmím zapomenout na Kytky od Pepi! Kytku mi uvážou vždycky nádhernou. Tenhle víkend jsem si dala požadavky – podzimní a trochu vínová. No já myslím, že oboje splnili, a jak krásně! A ještě stála jenom 300 Kč, přišlo mi to možná až málo za takový puget.

A mohla bych pokračovat! Na Kulaťáku je snad skoro všechno, dokonce tu i ve stanu uprostřed trhů hraje kapela.

Jediné, co je na nic, je málo místa na sezení. Když si chcete fakt sednout a najíst se, tak je to skoro nemožné. V létě je super sednout si na zem, ale teď potřebujete už nějakou pěkně tlustou piknikovou deku, abyste nenastydli.

Tak si užijte další soboty na trzích!

 

with love by