diář Twenty Twenty

posted by Kanita, Dec 08
share.

Giveaway o nový diář pro rok 2020!

S Májou (@blackovadesign) jsem se seznámila úplnou náhodou, když jsem šla s kamarádkou na kafe. Oslovila nás, jestli bychom se podívaly na diář, který bude vydávat a řekly na něj náš názor. Zakecaly se a probraly toho mnohem víc. Proto bylo hrozně fajn se znovu vidět už nad vydaným diářem, který mi přišel skvělý jak vizuálně, tak i příběhem, který za ním stojí. 

Začínající česko-britská značka Blackova Design, kterou vytvořila Mája Černá a její sestra, Tereza, vydala v Listopadu svůj první produkt české výroby. Diář “Twenty Twenty”. Tento diář, ideální na organizaci času, je doplněný všemi možnými vychytávkami. A to od habit trackeru, zapisování měsíčního příjmu a útraty, až po možnost vypsání si oblíbených písniček za poslední rok. Koupí diáře zároveň přispíváte na obnovu naší planety. Část finálního výdělku se totiž bude posílat organizaci zabývající se tree plantingem.

Minimalistický vzhled doprovázený ilustracemi, které si můžete dodělávat podle sebe, je základem. Každý měsíc má svou barevnou ilustraci a citát, které souvisí s každým obdobím. Autorka také myslela na to, aby byl diář použitelný i v zahraničí a proto je napsaný v angličtině. Super je také to, že je vyráběný z recyklovatelného papíru.

Idea vznikla, když si Mája uvědomila jak moc jí spěch a hektičnost života v Evropě vysiluje a rozhodla se, že procestuje Asii, Nový Zéland a Polynésii. Při jejích cestách si vedla různé zápisky, až z toho vznikl takový “cestopis” a došlo jí, jak důležité je mít u sebe vždy nějaký diář, kam si může zaznamenávat zážitky, myšlenky a případně malůvky. Hodně lidem pomáhá přenášet myšlenky na papír, považují to jako jistou formu relaxace. Svým diářem chce dosáhnout také toho, aby se lidé vrátili zpátky k papíru, neměli vše poznamenané v telefonech a byli více zorganizovaní. 

Název značky Blackova design se váže k přezdívce “Mary Black”, kterou zakladatelce dali její kamarádi. Za nekonečnou podporu a důvěru je Mája vděčná nejen jim, ale i sestře. Ta jí od prvního dne se vším pomáhala, hlavně s propagací. Co se týče marketingové stránky a značky jako takové, vždy spolu vše prodiskutují a musí s tím obě plně souhlasit. Měl to původně být opravdu malý projekt s desítkou “zkušebních” produktů pro ty nejbližší, ale holky se rozhodly, že to risknou a daly jich do výroby mnohem víc.

V budoucnu se chystají například i kožené výrobky. Mája nedávno absolvovala kurz u mistra práce s kůží ve Florencii. A nebo také diáře na míru. 

Twenty Twenty můžete zakoupit osobně v Brně, v Galerii 7 Art Studio. Dokonce i v Liverpoolu, v nákupním centru Liverpool One. A nebo online, konkrétně na instagramu a facebookové stránce. Poštou doručují po celém světě a osobně předávají v Praze. 

Na našem instagramu si o něj můžete zasoutěžit! :) Soutěž bude trvat do 16.12. 

with love by