11 Filmových & Seriálových Tipů na Girls Night! 

posted by Teri, Oct 05
share.

Večery, kdy se s kamarádkou (nebo samy) zahrabete do postele, jíte popcorn a zkoušíte korejské masky – kdo by je nemiloval?

Předevčírem byla středa 3. října, měli jste na sobě růžovou?

‘’Chick flicks’’, neboli filmy/seriály u kterých nemusíte moc přemýšlet (a na CSFD většinou nemají přes 70%), jsou pro tyto příležitosti ideální zábavou. Určitě, ale nejsme samy, kdo často vyhoří na tom, že neví co vybrat. Klasiky jako Mean Girls, Clueless nebo Sex ve městě jsou skvělé, ale přehráváním pořád dokola (většinou) ztrácí své kouzlo. Sepsala jsem proto 11 typů, které vás při holčičím večeru rozhodně nezklamou:

To all the boys I’ve loved before

Nedávno vydaný snímek z továrny Netflixu, který splňuje vše, co si v dnešní době představíme pod pojmem ”moderní romantický film pro mladé”. Hlavní hrdinka Lara Jean se dostává do trablí kvůli své mladší sestře, která bez jejího vědomí rozešle dopisy, co Lara napsala při každém svém ‘’zamilování se’’, původním adresátům, mezi kterými je třeba i bývalý přítel její sestry.

Devious maids

Pokud jste si mysleli, že Paničky z Beverly Hills jsou drama, Genevive, která se schovává pod postelí kvůli ex-manželovi číslo nekončeno, s více plastikami než je její (nepřiznaný) věk, vás vyvede z omylu. Největším 902 10 dramatem jsou totiž Devious Maids. Vládnou ti, co mají nejvíc špíny a to doslova, jsou jimi totiž služebnice. Vztahy, hádky, obří villy, záhady a vraždy. Varování: na sledování si vymezte minimálně celý den, nejde se odtrhnout.

Dear white people

Satira, kde skupina kamarádů kritizuje rasismus a další formy diskriminace. Přestože popis tohoto moderního seriálu nezní příliš ”odpočinkově”, věřte nám, že není tak vážný, jak se zdá. Jeho důležitou message totiž provádí klasické vysokoškolské vztahy, problémy a dramata.

New girl

Miluju sitcomy. Přátelé, Jak jsem poznal vaši matku nebo Teorie velkého třesku, jmenujte cokoliv a já viděla všechny série devětkrát. New girl začíná naprosto dokonalou scénou, s hlavní hrdinkou Jess se rozejde přítel a tak hledá, kam se nastěhovat. Díky své nejlepší kamarádce, která je shodou okolností supermodelka, skončí u tří chlapů v bytě. Je potřeba říkat víc?

Awkward

Asi neexistuje nic, co bych od svých jedenácti let milovala aspoň z poloviny tak, jako dnes. Awkward je ztělesněním teen-drama seriálu, který jsem si vždy vysnívala. Komplikované vztahy, neopětované lásky a absurdní životní situace.

Girlboss

Sophia Amuroso, zakladatelka internetového obchodu Nasty Gal, který je dnes multimilionovým impériem. Její cesta k úspěchu je ale o dost více ”relatable”, než co obsahuje většina zveřejněných příběhů úspěšných žen. Nespořádaná rozlítaná Sophie, která rozhodně nemá ambice vlastnit firmu, je prostě k sežrání.

Panna nebo orel

Z celého filmu se vždy nejvíc těším na závěrečnou scénu, která odkazuje na The Breakfast Club (pokud jste neviděli, jak žijete?!). Ale celý film, kdy je přehlídnutelná, téměř neviditelná Olive, obětí školní pomluvy, kterou pojme celkem (dost) netradičně a nabitou popularitu drží hraním hry, která se (samozřejmě) vyvlíkne kontrole a z pověsti lamačky klučičích srdcí a postelových rámů, se stává možností, jak za peníze vylepšit image. Víc neprozradím!

Lady bird

Nový, osvěžující a originálně pojatý film Lady bird o středoškolačce Christine a vztahu s její matkou. Příběh samozřejmě doprovází spousty lásek a snaha zařadit se mezi vrstevníky.

S láskou, Rosie

Pokud mám náladu na opravdovou guilty pleasure, S láskou Rosie je jedna z nich. Už jen z názvu na vás kříčí ”romantická komedie”. Dětskou lásku zničí Alexova cesta na vysokou školu, kdy Rosie zjišťuje, že je těhotná. O důležitou novinku se však podělí až po několika letech, aférách a manželstvích.

Ďábel nosí Pradu

Lhala bych, kdybych řekla, že můj dětský sen pracovat v redakci Vogue nevznikl za pomoci tohoto filmu. Po dvanácti letech je to stále jeden z mých nejoblíbenějších snímků a každoročně horlivě sleduji Andyin vzestup ve světě módy, do kterého ze začátku ani trochu nezapadá. A hlavně, Mirandu Priestly, šéfredaktorku seriálové módní bible Runway, jednoduše nejde nemilovat.

Papírová města

John Green je jediným spisovatelem, od kterého jsem během roku přečetla vše, co napsal. Je pravda, že mi bylo asi čtrnáct, ale Hledání Aljašky bych doporučila kamarádce i teď. Papírová města je jedna ze dvou knih, podle které byl natočen i film. Když pominu jiný konec, než je v originále (který mám radši), příběh o Margo (hraje Cara Delevigne, o důvod víc se kouknout) a Quentinovi, kterého Margo zatáhne do noci plné pomst a následně druhý den zmizí, je podle mě ideálním filmem k velkému sýrovému popcornu.

with love by